Η Βίκυ Παπαηλιού είναι μέλος του συνόλου του φημισμένου Musique Simili από το Erlach BE από το 2019. Ως τραγουδίστρια και κοντραμπασίστρια, συμπληρώνει το σχήμα με τη ζωντανή και χιουμοριστική σκηνική της παρουσία.
Είτε πρόκειται για ένα παιδικό πάρτι γενεθλίων, μια ασημένια επέτειο γάμου, μια εταιρική εκδήλωση ή ένα πάρτι στον κήπο: διασκεδάζω και παρουσιάζω με γοητεία και χιούμορ. Τα μουσικοπολυγλωσσικά ταξίδια είναι εγγυημένα!